Wykrywanie zdrad. A co potem?

Wykrywanie zdrad

Wykrywanie zdrad małżeńskich. Jak radzić sobie po wykryciu zdrady?

Niejednokrotnie zdrada małżonka okazuje się być całkowitym zaskoczeniem dla osoby zdradzanej. Jego dotychczasowe zachowanie nie wzbudzało żadnych podejrzeń, a relacje małżonków można było nazwać dobrymi. Czasem bywa też tak, że osoba zdradzana podejrzewa, że z jej małżeństwem dzieje się coś niedobrego. Chce znać prawdę i decyduje się na zatrudnienie detektywa, który pomoże jej rozwikłać zagadkę oraz zebrać dowody niezbędne do uzyskania rozwodu z wyłącznej winy małżonka. Wykrywanie zdrad przez agencję detektywistyczną nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów. Osoba zdradzana musi nauczyć się żyć ze świadomością, że małżonek dopuścił się zdrady.

Kontynuacja małżeństwa po zdradzie?

DlaŻycie po wykryciu i udowodnieniu zdrady większości osób zdradza oznacza natychmiastowy koniec związku. Jest równoznaczna z brakiem szacunku i utratą zaufania, a bez tego nie da się budować zdrowej i trwałej relacji. Niekiedy niewierny małżonek próbuje się tłumaczyć, przeprasza i chce ratować małżeństwo. Najczęściej druga osoba absolutnie nie chce tego słuchać i decyduje się na złożenie papierów rozwodowych. Jeśli korzystała z pomocy detektywów, dla których wykrywanie zdrad jest codziennością, prawdopodobnie ma twarde dowody niewierności małżonka, które zostaną uznane przez sąd.

Zdarza się jednak i tak, że małżonkowie podejmują próbę ratowania małżeństwa. Najczęściej możliwe jest to wtedy, gdy po trudnych przejściach oboje zdają sobie sprawę, że dotychczasowe postępowanie żadnej ze stron nie było właściwie, a jednocześnie, że wciąż im na sobie zależy. O zdradzie nie da się zapomnieć, ale jeśli małżeństwo ma być kontynuowane, a przy tym szczęśliwe, należy ją wybaczyć. Jeśli nie jest to możliwe, próba ratowania relacji nie powiedzie się, albo powiedzie się pozornie – przy każdej kłótni będzie wracał temat zdrady.

Wykrywanie zdrad i ich dokumentowanie

Dlaczego wykrywanie zdrad na własną rękę nie jest dobrym pomysłem? Przede wszystkim tego typu zadania powinny wykonywać osoby trzecie, które nie są emocjonalnie związane z osobą zdradzającą. Małżonek, który podejrzewa, że jest zdradzany, z pewnością na wiele spraw nie potrafi spojrzeć trzeźwo. Poza tym zebrana przez niego dokumentacja może nie zostać uznana jako dowód w sprawie rozwodowej. Detektywi, którzy wykrywanie zdrad i przygotowywanie materiałów dowodowych wykonują profesjonalnie (zobacz, jak pracuje ta agencja detektywistyczna) z pewnością usprawnią przebieg sprawy sądowej.

Zdrada małżonka – jak sobie z nią radzić?

Nie ma jednej recepty na to, jak należy postępować po wykryciu zdrady małżonka. Wiele zależy od tego, jakie były relacje małżonków. Istotne jest również czy zdrada to jedynie jednorazowy wyskok czy też dłuższy romans, który cały czas trwa. U jednych pojawia się ogromny żal, ból i strach o przyszłość, u innych wściekłość i chęć jak najszybszego rozwiązania problemu i wyrzucenia niewiernego partnera z życia.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *