Ustalenie ojcostwa – o czym warto wiedzieć

Ustalenie ojcostwa

Ustalenie ojcostwa – co jest ważne

Ustalenie ojcostwa to wbrew pozorom bardzo często spotykane działanie. Coraz więcej osób ma poważne problemy rodzinne i wiążą się one bardzo często właśnie ze sprawami związanymi z ustaleniem ojcostwa. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ustalenie ojcostwa nie jest wcale tak bardzo poważną sprawą, warto wiedzieć, że jest zupełnie na odwrót.

Ustalenie ojcostwa jest ważne co najmniej z kilku podstawowych powodów. Po pierwsze, ustalenie ojcostwa jest niezbędne aby możliwe było uznanie dziecka przed urzędem stanu cywilnego, dziecko musi mieć ojca, a co więcej musi mieć także nazwisko. Po drugie, ustalenie ojcostwa jest niezbędne w sprawach związanych z rozwodem, a także ustaleniem alimentów. Jeśli z jakichś powodów ustalenie ojcostwa jest sprawą skomplikowaną warto z pewnością dokładnie sobie przemyśleć czy warto w ogóle uznawać dziecko za swoje. Jak w praktyce wygląda cały proces ustalenia ojcostwa i czy  niezbędna jest nam do tego jakaś fachowa pomoc?

Ustalenie ojcostwa – detektyw

testy ojcostwaUstalenie ojcostwa to przede wszystkim bardzo delikatny proces, który z oczywistych względów wiąże się z szeregiem mniej lub bardziej skrajnych emocji. Ze względu na takie zawiłości emocjonalne podejście do całego procesu ustalania ojcostwa musi być także niezwykle delikatne. Przed podjęciem jakichkolwiek działań zmierzających do ustalenia ojcostwa warto z pewnością zdawać sobie sprawę, że ustalenie ojcostwa to przede wszystkim badanie genetyczne, test DNA, który jednoznacznie pokazuje nam kto jest faktycznym ojcem dziecka. Oczywiście test DNA to podstawa, ale w całym procesie liczy się jeszcze szereg innych elementów, które są tutaj kluczowe.

Materiał sądowy musi być kompletny, test DNA jest podstawą, ale nie należy zaniedbać odpowiednich procedur czy elementów całego procesu. Na szczęście w przypadku ustalenia ojcostwa możemy liczyć na pomoc ze strony prawników, ale także co niezwykle ciekawe agencji detektywistycznych. Warto od razu zauważyć, że naprawdę bardzo wiele agencji detektywistycznych ma w swojej ofercie profesjonalną pomoc dotyczącą ustalenia ojcostwa. Co ciekawe, nie chodzi tutaj tylko o pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na wykonanie badania, ale także o pomoc w przejściu całego procesu, wszystkich odpowiednich procedur itp. Agencje detektywistyczne szczególnie sprawdzają się jeśli chodzi o pomoc w zbieraniu materiału dowodowego, nie tego głównego, ale także wszystkich dodatkowych materiałów pobocznych, które mogą tutaj faktycznie odgrywać dosyć dużą rolę. Zatrudniając agencję możemy zatem liczyć na  profesjonalne podejście do całej sprawy.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *