Rozpad rodziny – jak sobie radzić

Rozpad rodziny

Rozpad rodziny – co dalej

rodzina rozpadKażdy z nas chce się rozwija i zakładać rodzinę. Oczywiście kwestie tego jak taka rodzina będzie wyglądać i jaka formę przyjmie zleżą w dużej mierze od nas samych. Czasem rodziną będzie dla nas po prostu druga bliska osoba, z którą żyjemy w nieformalnym związku, z czasem będzie to jednak ktoś znacznie bardziej nam bliski, a więc dziecko. Rodzina przyjmuje różne formy, ale jedno jest zawsze takie samo – rodzina wzmacnia więzi i sprawia, ze chce się nam żyć. Rozpad rodziny jest zatem jednym z bardziej traumatycznych przeżyć i ma definitywny wpływ na to jak żyjemy i jak się czujemy. Co oznacza rozpad rodziny i jak możemy sobie z tym radzić?

rodzinaRozpad rodziny to przede wszystkim rozpad naszego osobistego świata. W praktyce oznacza to, że rozpada się po prostu nasza wizja świata co sprawia, że nie wiemy już dłużej na czym stoimy, kim jesteśmy ani jak powinniśmy działać. Nasza wizja i nasza przyszłość to takie elementy, które kształtują przecież nasze życie, w praktyce oznacza to zatem, że taki rozpad rodziny może mieć bardzo poważne konsekwencje. Poza konsekwencjami czysto osobistymi związanymi z naszymi poglądami i podejściem dożycia rozpad rodziny ma także wymiar bardzo praktyczny i bardzo nieprzyjemny. Będzie tu mianowicie chodzić o finanse i pieniądze. Rozpad rodziny oznacza po prostu bardzo często, ze osoba która wspierała nas finansowo, która na nas zarabiała nagle nie dostarcza już tych środków – co w takiej sytuacji zrobić?

Gdzie szukać pomocy

rodzina i jej rozpadW sytuacji kiedy rozpad rodziny jest także związany z bardzo poważnymi konsekwencjami finansowymi warto z pewnością zastanowić się nad uzyskaniem pomocy prawnej. Nawet jeśli nasz związek i nasza rodzina nie opierały się na formalnościach  i nie były tak naprawdę nigdzie zarejestrowane warto z pewnością przemyśleć sobie kilka podstawowych kwestii. Będzie tutaj mowa głównie o rzeczach związanych z alimentami, kosztami utrzymania partnera, który ma być może jakieś problemy zdrowotne, z  utrzymaniem i wykształceniem dzieci z danego związku itp. Może także chodzić o uregulowanie innych zobowiązań finansowych, na przykład kredytów czy pożyczek, które zaciągnął nasz partner na nasze nazwisko itp. Jeśli czujemy się zamotani i nie wiemy jak sobie w takiej sytuacji radzić być może wyjściem będzie tutaj na przykład skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnika czy radcy prawnego. Czasem lepiej zainwestować w taką pomoc niż samemu borykać z kłopotami powstałymi w związku właśnie z rozpadem rodziny. Na dłuższą metę może nam się to faktycznie opłacać.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *