Filmy o detektywach

filmy o detektywach

Najlepsze filmy o detektywach

Zagadki kryminalne, groźni przestępcy, szalone pościgi – wielbicieli tego typu motywów z pewnością zainteresują produkcje o stróżach prawa i detektywach. Co prawda filmy i seriale opowiadające o pracy detektywów zwykle mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, są jednak na tyle intrygujące, że trudno się od nich oderwać. Widz z zapartym tchem śledzi rozwój wydarzeń, próbując rozwikłać skomplikowaną zagadkę. Najczęściej, z uwagi na bardzo ciekawy scenariusz, nie jest to możliwe, a filmy o detektywach mają zaskakujące zakończenie.

Przegląd najlepszych filmów o detektywach

Poniżej zestawienie pięciu najlepszych produkcji o pracy detektywów.
  1. Dziewczyna z tatuażem, reż. David Fincher

Film powstał na podstawie powieści Stiega Larssona. W rolach głównych wystąpili Daniel Craig i Rooney Mara, wcielający się w rolę dziennikarza Millenium oraz zbuntowanej, ale jakże genialnej hakerki komputerowej. Bohaterowie filmu próbują rozwikłać rozwikłać sprawę sprzed czterdziestu lat. Dotyczyła ona zaginięcia 16-letniej wówczas Henrietty.

  1. Wyspa Tajemnic, reż. Martin Scorsese

W roli głównej wystąpił sam Leonardo DiCaprio, wcielający się w szeryfa Danielsa, który wraz z pomocnikiem przybywa do hotelu psychiatrycznego zlokalizowanego na niewielkiej wyspie. Okazuje się, że w szpitalu zniknęła jedna z pacjentek. Sprawa okazuje się być bardzo zagmatwana, dziwna, niepokojąca… Film trzyma w napięciu do samego końca, choć zdecydowanie nie mieści się w kategorii klasyczne filmy o detektywach.

  1. Morderstwo w Orient Expressie, reż. Sidney Lumet

Film dziś już dosyć wiekowy, ale wciąż budzący emocje u widza. O detektywie o imieniu Hercules Poirot słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się kinem i jego kultowymi postaciami. Wspomniany detektyw podróżuje pociągiem, w którym podczas postoju zamordowany zostaje milioner Ratchett. Zabójca znajduje się pośród pasażerów a Poirot musi go odnaleźć.

  1. Brudny Harry, reż. Don Siegel

Film z świetną rolą Clinta Eastwooda, który jako inspektor Callahan w trakcie wykonywania pracy stosuje wiele brudnych, brutalnych i niedozwolonych praktyk, mimo to zawsze stoi po stronie dobra. Nie inaczej jest tym razem. W filmie musi zmierzyć się z szaleńcem o pseudonimie Skorpion.

  1. Milczenie Owiec, reż. Jonathan Demme

Agentka Clarice Stareling, grana przez świetną Jodie Foster, przejmuje sprawę seryjnego mordercy Buffalo Billa. Zwraca się o pomoc do innego mordercy, jednocześnie psychiatry i pacjenta szpitala psychiatrycznego o imieniu Hannibal Lecter (Anthony Hopkins). Film trzyma w napięciu, to bardziej thriller psychologiczny, aniżeli film o detektywach, niemniej wątki kryminalne są tam obecne w dużej dawce.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *